Mój Wielki Grecki Sylwester!

Termin: 27.12.2019-02.01.2020

Chorwacja - Drvenik

Chorwacja - Baska Voda

Chorwacja - Istria

Wczasy w Jarosławcu

Wczasy w Pogorzelicy

Włochy - Wenecja, Rzym, Watykan, Florencja

Perły Adriatyku

Wczasy w Grecji - Kreta

Włochy: wypoczynek + zwiedzanie

previous arrow
next arrow
Slider

Termin: czerwiec/wrzesień 2019r.


baskavoda1Baska Voda
 jest miejscowością turystyczną wchodzącą w skład Riwiery Makarskiej. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w całej Riwierze. Charakterystyczne dla tej miejscowości są długie kamieniste plaże, wzdłuż których ciągną się piniowe lasy.


Opis Ośrodka:

Położenie: Kompleks bungalowów Urania** położony w otoczeniu zieleni, wprost przy żwirowej plaży. W budynku głównym recepcja i restauracja. Snack-bar; Parking. Do centrum miejscowości ok. 500 m. Zakwaterowanie: 50 jednopiętrowych domków, w każdym domku po 4 pokoje (2, 3 osobowe pokoje z prysznicem, WC, Sat TV, balkon)

Plaża: oddalona ok. 50 m (zejście po schodkach z kompleksu), żwirkowo-kamienista – jedna z najpiękniejszych w Chorwacji z widokiem na masyw górski Biokovo, z łagodnym zejściem do morza, doskonale zagospodarowana.

Wyżywienie: śniadania: w formie bufetu z napojami bezpłatne (kawa, herbata,woda, soki), obiadokolacje: sałatki, przystawki i desery w formie bufetu, dania główne


baska2Program:

Dzień 1

Wyjazd z Polski w godzinach wieczornych.

Dzień 2

Przyjazd do Baskiej Vody w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas do samodzielnego zagospodarowania, nocleg.

Dzień 3-8

Śniadanie. Czas do samodzielnego zagospodarowania. Możliwość uczestniczenia w wycieczkach fakultatywnych (Dubrownik, Medjugorie)- za dodatkową opłatą, cena zależna od ilości osób chętnych. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Po drodze powrotnej zwiedzanie Trogiru i Splitu z przewodnikiem. Po południu wyjazd w dalszą drogę.

Dzień 10

Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych (ok. 8:00)

Termin

Cena/dorośli

Cena/ dzieci 2-11 lat

(z dwójką osób dorosłych w pokoju)

22.05-2.06.2019

1690 zł

1290 zł

24.05-2.06.2019

1490 zł

1190 zł

13-22.09.2019

1490 zł

1190 zł

13-24.09.2019

1690 zł

1290 zł

Dzieci do 2 lat z dwójką osób dorosłych w pokoju gratis


urania0Cena zawiera
:

 • transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, cafe-barek)
 • 7  lub 9 noclegów w domkach (bungalowach) w pokojach 2-3 osobowych z łazienką w Baskiej Vodzie
 • wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)
 • opiekę rezydenta/przedstawiciela biura
 • wycieczkę z przewodnikiem do Trogiru i Splitu w drodze powrotnej
 • taksę klimatyczną
 • ubezpieczenie NNW, KL i BP
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


baskavoda3Cena nie zawiera:

 • Wycieczek fakultatywnych
 • dopłaty do pokoju 1 osobowego (250 zł lub 300 zł)
 • napojów do obiadokolacji
 • serwisu plażowego


Wycieczki fakultatywne:

Dubrovnik: niewątpliwie najpiękniejsze miasto w Chorwacji, tzw. "perła Adriatyku", jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Za potężnymi murami kryją się urokliwe uliczki, wspaniałe kościoły, muzea i pałace. Koszt wycieczki zależny od ilości osób chętnych. 

Cena ok. 40 euro

medjugorieMedjugorie i Mostar: Medjugorie miasteczko położone w skalistych górach. W 1984 r. Grupie dzieci ukazała się tu Matka Boska. Od tej pory miejscowość stała się sławna na cały świat i co roku jest odwiedzana przez tysiące pielgrzymów. Mostar – Wielokulturowe miasto jest przedsmakiem tego, co spotkać można na terenie Bośni. Piękny, kamienny most, którego budowę datuje się na 1566 rok. Od tamtej pory stał się symbolem miasta. Paradoksalnie, nazwa miasta nie wzięła się bezpośrednio od słowa most, a od słowa mostari, co znaczy strażnicy mostu. Legendarny most spinający skaliste brzegi Neretwy, zbudowany na rozkaz sułtana Sulejmana Wspaniałego. Ponadto do zobaczenia zabytkowe uliczki (m.in. Kujundżiluk) oraz charakterystyczne stragany i bazarki. 

Cena ok. 40 euro

Szybenik i Park Narodowy Krka: Szybenik (po chorwacku Sibenik) uznawany jest za jedno z najpiękniejszych miast północnej Dalmacji. Miasto zostało przepięknie ulokowane na wzgórzach, przy ujściu rzeki Krka do Adriatyku. Cała zabudowa Szybenika wydaje się być zwrócona w stronę morza. W bliskiej okolicy są jedne z najcudowniejszych plaż w Chorwacji. Razem z przewodnikiem zwiedzicie Państwo tu Katedrę Św. Jakuba wpisaną na listę Światowego dziedzictwa UNESCO, przespacerujecie się urokliwymi wąskimi uliczkami miasta, a potem będziecie mieli czas wolny na samodzielne odkrywanie tego cudownego miejsca. Park Narodowy Krka położony w środkowej Dalmacji, niedaleko znanego miasta Szybenik. Tworzą go liczne wodospady, kaskady i jeziora. Pieszo przejdziecie przygotowaną specjalnie dla turystów trasą widokową. Będzie tu możliwość skorzystania z największej atrakcji jaką jest kąpiel pod pięknym, widowiskowym wodospadem Skradinski Buk. Zachęcamy do zwiedzenia tego chorwackiego raju. Cena ok. 55 euro (w cenie bilet do PN Krka)

baska3Park Krajobrazowy Biokovo: Ze względu na swoją unikalną budowę geologiczną oraz zróżnicowanie biologiczne masyw Biokovo został w 1981 roku uznany za park krajobrazowy. To pasmo górskie wznoszące się niemal pionowo od wybrzeża Dalmacji przez co może imponować zróżnicowaniem wysokości (od 200 do 1 762 m n.p.m.). Masyw, mimo niewielkiej liczby schronisk, doskonale nadaje się do pieszych wędrówek ze względu na dobrze oznakowane i utrzymane szlaki, które szybko przechodzą znad morza pod urwiste, wapienne turnie. Na jego terenie występuje około 1 500 różnych typów roślin, chronionych gatunków płazów, 21 gatunków gadów, ponad 100 typów ptaków, a także 13 rzadkich, chronionych i zagrożonych wyginięciem gatunków nietoperzy. Z pośród 199 gatunków zwierząt żyjących pod powierzchnią ziemi, 60 to gatunki endemiczne. Ze szczytu rozciąga się wspaniały widok na wybrzeże i wyspy Hvar i Brac, a z drugiej widać ogromną przestrzeń aż do terytorium Bośni i Hercegowiny. Cena ok. 25 euro

 

Fishpicnic- rejs statkiem z poczęstunkiem i lokalnymi trunkami na wyspę Hvar i Brać. Cena ok. 240 kun

 

Fishpicnic Omiś DE LUX- statek wypływa z portu o 8:30 - rejs wzdłuż malowniczego wybrzeża w kierunku Omišu. Podczas rejsu tradycyjne śniadanie podane na statku. W Omisie grupa przesiada się do motorowych łódek i zaczyna płynąć kanionem rzeki Cetiny. Sam kanion oferuje przepiękne widoki, spokojną rzekę i świeże powietrze tworząc szansę na relaks w niedotkniętej przyrodzie. W środku samego kanionu godzinna przerwa. Uczestnicy mają czas wolny i tam mogą zobaczyć stary młyn, gdzie znajduje się restauracja, spacerować różnymi niezatłoczonymi szlakami, wykąpać się w rzece itp. Powrót do Omišu i tam 2 godziny czasu wolnego w centrum miasta, gdzie znajduje się stara część miasta z targiem i sklepami oraz oddalona o ok. 10 minut spacerem wieża ze XVI-ego wieku skąd rozciągają się urocze widoki na miasto i okoliczne wyspy oraz piaszczystą plażę, jedyną na wybrzeżu. Po przerwie powrót do Baskiej Vody. Na statku obiad (ryba albo mięso z grilla) i nieograniczonymi napojami (czerwone i białe wino, sok, woda). Na końcu taniec i zabawa na statku.

Planowy powrót ok. Godz. 18:00. Cena 50 euro

Cena zawiera: śniadanie (tradycyjna zimna płyta; pršut, ser, kawa), obiad (ryba albo mięso z grilla), napoje nie ograniczone przez całą odróż (czerwone wino, białe wino, sok i woda), rejs łódkami po rzece Cetina, ubezpieczenie

 

UWAGA: Ceny wycieczek fakultatywnych są orientacyjne i z przyczyn niezależnych od organizatora mogą ulec zmianie (np. wzrost cen biletów, kurs walut, wprowadzenie nowych opłat/podatków). 


Chorwacja – informacje ogólne

Strefa czasowa: czas polski.

baska1

Waluta: Chorwacka Kuna 1 HRK –ok. 0,60 PLN. Jednak w ruchu turystycznym akceptowaną walutą jest euro. 
Ceny w kurortach w szczycie sezonu mogą być wyższe. 
Dobrze rozbudowana sieć banków i bankomatów.

Zdrowie: nie występują zagrożenia sanitarne i nie wymaga się specjalnych szczepień. W cenie Państwa wycieczki znajduje się ubezpieczenie podstawowe. Istnieje możliwość doubezpieczenia się od chorób przewlekłych.

Kąpieliska: plaże głównie żwirowe i kamieniste, w niektórych miejscach specjalne platformy kąpielowe. Zalecane do kąpieli obuwie plastikowe.


Gwarancją rezerwacji jest wplata zaliczki w wysokości 30% wartości wyjazdu.

 

REZERWUJ